Úkoly 3. třída

 

 

Snimek_obrazovky_2023-09-09_v 10.51.45.png

 

 

Milí rodiče, 

pro aktuální infromace týkající se školní družiny prosím sledujte sekci "3. skupina ŠD". Naleznete zde (nejen)

informace týkající se kroužků a aktuálních akcí ve školní družině.
Děkuji za spolupráci :)

 

Bruslení v ŠD
bude probíhat všechny listopadové čtvrtky (celkem 5x) 2.11, 9.11., 16.11., 23.11. a 30. 11. od 13:45 do 14:45 hodin na ledové ploše. Vybíráme celkovou částku 600,-Kč (5 x 120,-.) za pronájem ledové plochy a dopravu.

S sebou prosím dětem připravte: brusle do pevné tašky nebo batohu, vhodné oblečení na bruslení (oteplovačky), povinné jsou rukavice a přilba. 

 

Odjezd z Tetčic přibližně v 13:15 od obecního úřadu, děti budeme ze školy převádět přibližně ve 13:00. 5. vyučovací hodina bude zkrácená. Bruslí se od 13:45 hod., návrat asi v 15:15 ke škole.

!!! V tyto dny nebudou probíhat kroužky florbal, Hand made a keramika !!! 

 

 

VÝLETY V MĚSÍCI LISTOPADU

Ve středu 29.11. a ve středu 13.12. se děti zúčastní kurzu tvoření keramiky v SVČ Rosice, na který využijeme peníze vybrané za divadelní představení - zbytek peněz pošleme po dětech zpět. Do SVČ půjdeme pěšky, s sebou budou děti potřebovat pouze pití, svačinku a oblečení, které si mohou ušpinit (vezmeme i zástěrky ze školy).  S pozdravem BŠ. 

 

 

WOCABEE              TOGLIC

wocabee.png          toglic.png

                                          PIN na TOGLIC
                                        děti znají

 

 

Naše online procvičování:

Kromě aplikace Toglic nebo Wocabee můžete k procvičování využívat i tyto odkazy: 

ČJ: stavba slova
ČJ: Vyjmenovaná slova po Z, vyjmenovaná slova po Z (WordWall)
ČJ: slova nadřazená, podřazená a souznačná
ČJ: vyjmenovaná slova po L

 

 

Termíny třídních schůzek (1. pololetí 3. třída)
Milí rodiče,po klasifikační poradě mohu nabídnout termíny k individuálním konzultacím pro třeťáky. Více informací naleznete v dokumentu na odkazu výše. Děkuji za spolupráci, BŠ. 

 

Platby hory
Platby za hory je možné nově zaslat na účet 300383912/0300
Variabilní symbol pro zálohu je 6 a pro doplatek 7.
Do zpráv pro příjemce uveďte jméno, příjmení a počet osob.

 

 

30.11.
Dobrý den, 
na zítra mají děti za domácí úkol trénovat vyjmenovaná slova po L, zítra si je zopakujeme diktátem a vrhneme se na vyjmenovaná slova po B. 
Pěkný den, 

------------------------------
Pro nepřítomné:

ČJ: vyjmenovaná slova po B, seznámení se se slovy a jejich významy, lepení přehledu vyjmenovaných slov do sešitu. 
AJ: lekce 10 - What's the time? Říkání času v AJ (pouze s frází "It's X o'clock").

 

29.11.
Dobrý den, 
dnes jsme si užili prima den s tvořením z keramiky. Na zítra nemáme domácí úkoly.
Pěkný den, 

 

28.11.
Dobrý den, 

připomínám, že zítra s dětmi vyrážíme na kurz keramiky v SVČ Rosice. Vycházíme ze školy v 8:00 pěšky, proto prosím, aby byly děti dobře oblečené - čepice, teplé oblečení a obuv na ven. Ve škole si vezmeme zástěru/tričko na tvoření, do batůžku dětem prosím přibalte svačinu a pití (učit se tento den nebudeme). Do školy se budeme vracet také pěšky a budeme končit podle rozvrhu, 12:50. Děkuji za spolupráci! :)
Pěkný den, 

-------------------------
Pro nepřítomné: 
Dnes jsem ve škole kvůli nemoci chyběla, úkoly pro nepřítomné doplním po konzultaci se suplující paní učitelkou. Děkuji za pochopení :) 

 

24.11.
Dobrý den, 

na úterý nemají děti písemný domácí úkol. Připomínám, že v 27.11. bude škola uzavřena kvůli stávce pedagogů, proto se společně uvidíme až v úterý 28.11. Ve středu 29.11. půjdeme s dětmi tvořit výrobky z keramiky do SVČ Rosice. Více informací čtete v zeleném rámečku "Výlety v měsíci listopadu". Děkuji za spolupráci. 
Pěkný den,

----------------------------
Pro nepřítomné: 
ČJ: Opakování vyjmenovaných slov po L, opis karet s doplňovacím cvičením do sešitu ČJ1, čtení oblíbených knih v Čítárně, rozdíl mezi vypravováním a popisem, klíčové náležitosti těchto slohových útvarů, ČJ-UČ str. 42 - ústně, celá
M: opakování násobení a dělení do 100, opakování písemného sčítání a odčítání do 100.
MGeo: rýsování kolmic - speciální případ různoběžnosti, opakování termínů: rovnoběžka, různoběžka, průsečík

AJ: opakování lekce 9: What is it? člen neurčitý a/an a jeho použití, PL v sešitě (nepřítomným rozdáme po příchodu do školy).

 

23.11. 
Dobrý den, 
děti mají domácí úkol až na pátek - popis oblíbené hračky podle instrukcí v ČJ-PS str. 28/8. Zadání úkolu jsem si dnes dovysvětlili ve škole :) 
Pěkný den, 

-----------------------------
Pro nepřítomné:

ČJ: opakování vyjmenovaných slov po L a slov příbuzných, ČJ-PS str. 41/popis jako slohový útvar a jeho náležitosti, ČJ-PS str. 29/10

M: Opakování písemného sčítání a odčítání pomocí karet - samostatá práce a sebekontrola, 

 

22.11.

Dobrý den, 
na pátek 24.11. mají děti domácí úkol v ČJ-PS str. 28/8 vytvoření osnovy a napsat popis do ČJ2 (10-15 vět, ne více). Nadále prosím procvičujte vyjmenovaná slova po L.

Pěkný den,

----------------------------
Pro nepřítomné: 

ČJ:

M: Opakování písemého sčítání a odčítání do 100 s přechodem i bez přechodu, M-PS str. 25/12,13
AJ:
HV: Zpěv písně: Když jsme tě, jablůňko a Listopad, listopad, hra na ozvučné trubice boomwhacker, rytmická cvičení.

 

21.11.
Dobrý den, 
na zítra mají děti domácí úkol v sešitě ČJ-PS str. 29/11 - výběr z dvojice slov (vyjmenovaná slova). Výše jsem již napsala informace o tvoření z keramiky, kterého se účastníme. Děti dostanou informace také do deníčku. 

Ve žlutém rámečku výše posílám odkaz na přihlašování se k termínům na třídní schůzky v tomto pololetí. V dokumentu jsou sepsány (snad) všechny důležité informace.
Pěkný den,

-------------------------

Pro nepřítomné: 
ČJ: opakování vyjmenovaných slov po L, doplňovací cvičení, hra "Černého Petra" s kartami vyjmenovaných slov po L
M: opakování písemného sčítání a odčítání (i s přechodem přes desítku), M-PS str. 24/7,8, 25/10,11, práce s kartami.

 

20.11.
Dobrý den, 
dodatečně se moc omlouvám za komplikace způsobené zrušením divadelního představení. Místo něj jsme pro děti domluvili tvoření z keramiky v SVČ Rosice. Cenu i termín blíže upřesním po konzultaci s paní lektorkou, přeplatek z vybraných peněz za divadlo pošleme v brzké době po dětech. Moc všem děkuji za spolupráci :)

Ve žlutém rámečku výše posílám odkaz na přihlašování se k termínům na třídní schůzky v tomto pololetí. V dokumentu jsou sepsány (snad) všechny důležité informace. 
Domácí úkol na zítra mají děti v sešitě ČJ-PS str. 28/7,9 - jde o doplňovací cvičení.
Pěkný den, 

---------------------------
Pro nepřítomné: 

ČJ: sdílení zážitků z víkendu, třídnická hodina - hra Noemova archa, opakování vyjmenovaných slov po L (manipulace s kartičkami), ČJ-PS str. 27/ celá.
M: opakování písemného sčítání a odčítání (M-UČ str. 29/37 a 31/45 do M1), do M2 - násobení a dělení v oboru malé násobilky, písemně pod sebe 20 příkladů, M-PS str. 24/4

 

 

16.11.

Dobrý den,
prosím o doladění rodokmenů v sešitě PRV (jména babiček a dědečků - bez příjmení) a nalepeného lístečku (Můj bratr je maminčin .... syn).

Děkuji a přeji hezký den. IH

--

Na pondělí děti nemají písemný domácí úkol.
Připomínám, že v pondělí v 7:25 budeme ze školy odcházet na tetčické vlakové nádraží a pojedeme na divadelní představení do brněnského divadla Radost. S sebou děti budou potřebovat společenské oblečení, pití a svačinu, případně drobné kapesné. Vracet se budeme přibližně ve 13:00, učit se tento den už nebudeme.
Pokud bude některé z dětí čekat přímo na vlakovém nádraží, prosím, abyste mě o tom informovali SMS zprávou - abychom na nikoho nečekali zbytečně ve škole :) Děkuji za pochopení, BŠ.

 

15.11.
Dobrý den, 
na zítra mají děti za domácí úkol připravovat se na zítřejší test z AJ lekce 6-8 (psaní čísel 1-12, slovní zásoba Halloween a školní pomůcky, fráze I´m a I am, You´re a You are, This is). Na test se děti mohou připravovat v aplikaci wocabee nebo v AJ-PS str. 68-69. Podotýkám, že pro děti je kromě mluvené formy, kterou pravidelně procvičujeme, trénovat také psanou formu AJ
Pěkný den, 
BŠ.
--------------------------
Pro nepřítomné: 
ČJ: 
opakování vyjmenovaných slov po L, slova příbuzná k danému slovu, ČJ-PS str. 26/ celá, čtení v Čítankách str. 22-25 + práce na navazujících úkolech. 
M: Opakování násobení a dělení do 100 - práce s kostkami, zápis 20 příkladů na násobení v oboru násobilky do sešitu M1, procvičování písemného násobení a dělení.
AJ: AJ-UČ str. 20-21, opakování na zítřejší test

 

14.11.
Dobrý den, 
na zítra mají děti domácí úkol v sešitě M2 - PL s písemným sčítáním a odčítáním
Písemné sčítání a odčítání jsme dělali ve škole v PO i ÚT, část příkladů jsem zvládli ve škole. Dětem, které budou tápat, prosím přehrajte následující video
Pěkný den, 

---------------------------
Pro nepřítomné: 
ČJ: opakování vyjmenovaných slov po L, psaní slov příbuzných do ČJ1 ke slovům plyš, plýtvat, lýko, lýtko, slyšet, ČJ-UČ str. 38-39/ celá
M: opakování násobení a dělení v oboru malé násobilky (běhací počítání do M2, zápis 15 příkladů do sloupečku pod sebe), písemné sčítání a odčítání s přechodem přes desítku, vysvětlení a nácvik.

 

13.11.

Dobrý den, 
na zítra mají děti za domácí úkol naučit se postupně vyjmenovaná slova po L. Jejich přehled jsme si lepili do sešitu ČJ1, některé děti jej ale mají nalepený "na přeskáčku" :D
Pěkný den, 

----------------------------
Pro nepřítomné: 
ČJ: povídání o víkendu, seznámení se s vyjmenovanými slovy po L a slovy jim příbuznými, lepení přehledu do sešitu ČJ1 - vyjmenovaná slova a slova jim příbuzná, chytáky
M: Opakování násobení a dělení v oboru malé násobilky, řešení jednoduchých slovních úloh, M-PS str. 24/5 a 9.

 

10.11.

Dobrý den,
na pondělí děti nemají písemný domácí úkol. 
Pěkný víkend, 

---------------------------
Pro nepřítomné: 
ČJ: PL - o Svatém Martinovi - doplňování informací do textu, opakování psaní měkkých a tvrdých souhlásek pomocí karet, zápis 10 sousloví s měkkými a tvrdými souhláskami do sešitu ČJ1, ČJ2 - diktát vyjmenovaná slova po Z
M: opakování násobení a dělení v oboru malé násobilky, řešení jednoduchých sl. úloh a zápis jedné slovní úlohy do M1 (sčítání a odčítání dvojciferných čísel do 100), modelování geometrických těles a jejich pojmenování (z plastelíny a špejlí).
AJ: procvičování slovní zásoby lekce 1-8, AJ-PS str. 16, writing - PL do sešitu (fráze I´m)

 

9.11.
Dobrý den, 
na zítra dětem paní asistentka zadala domácí úkol lísteček do M2.
Pěkný den, 

---------------------------
Pro nepřítomné: 
ČJ: ČJ-PS str. 25/15 a 16, ČJ-UČ str. 37/15,16,17 (slova nadřazená a podřazená), ČJ-UČ str. 34/6 - doplnění vyjmenovaných slov po Z do textu a opis do ČJ1, Čítanka str. 20-21
M místo AJ: sčítání a odčítání dvojciferných čísel, M-PS str. 23/2,3, karty na násobení a dělení v oboru malé násobilky.

 

8.11.
Dobrý den, 
na zítra mají děti za domácí úkol ČJ-PS str. 25/13 a 14

Milí rodiče, v pondělí 20.11. pojedou třeťáci na divadelní představení "Čaroděj ze země Oz" v brněnské Radosti, kam se dopravíme veřejnou dopravou. Ze školy budeme společně odcházet v 7:25 na vlakové nádraží v Tetčicích, odjezd vlaku je v 7:40. Budeme se vracet kolem 13:00, přesný čas ale ještě upřesníme. S sebou budou děti potřebovat svačinku, pití a společenské oblečení, tento den se učit nebudeme. Na dopravu i představení vybíráme 170 Kč.
Děkujeme za spolupráci, BŠ a NF.

Pěkný den, 


-----------------------------
Pro nepřítomné: 
ČJ: práce s tablety - opakování stavby slova (kořen, předpona a příponová část), slova příbuzná, vyjmenovaná slova po Z a jejich slova příbuzná. 
M: opakování sčítání a odčítání dvojciferných čísel zpaměti, běhací počítání - násobení a dělení v oboru malé násobilky, M-PS str. 23/1
AJ: opakování slovní zásoby lekcí 1-8, v pátek budeme psát kvíz na I am, I´m, You are, You´re a This is a... (lekce 7 a 8). 
HV: zpěv písně Listopad, hra na boomwhackers

8.11.
Dobrý den, 
na zítra mají děti za domácí úkol ČJ-PS str. 25/13 a 14

Milí rodiče, v pondělí 20.11. pojedou třeťáci na divadelní představení "Čaroděj ze země Oz" v brněnské Radosti, kam se dopravíme veřejnou dopravou. Ze školy budeme společně odcházet v 7:25 na vlakové nádraží v Tetčicích, odjezd vlaku je v 7:40. Budeme se vracet kolem 13:00, přesný čas ale ještě upřesníme. S sebou budou děti potřebovat svačinku, pití a společenské oblečení, tento den se učit nebudeme. Na dopravu i představení vybíráme 170 Kč.
Děkujeme za spolupráci, BŠ a NF.

Pěkný den, 


-----------------------------
Pro nepřítomné: 
ČJ: práce s tablety - opakování stavby slova (kořen, předpona a příponová část), slova příbuzná, vyjmenovaná slova po Z a jejich slova příbuzná. 
M: opakování sčítání a odčítání dvojciferných čísel zpaměti, běhací počítání - násobení a dělení v oboru malé násobilky, M-PS str. 23/1
AJ: opakování slovní zásoby lekcí 1-8, v pátek budeme psát kvíz na I am, I´m, You are, You´re a This is a... (lekce 7 a 8). 
HV: zpěv písně Listopad, hra na boomwhackers

 

7.11.
Dobrý den, 

na zítra děti nemají povinný domácí úkol. Chválím děti za pečlivé zpracování včerejšího domácího úkolu, který byl velmi náročný :)

V deníčku jsou nalepeny informace týkající se školního výletu v pondělí 20.11. do divadla Radost. Věnujte prosím zprávě Vaši pozornost. Děkuji.
Pěkný den, 

----------------------------
Pro nepřítomné: 

ČJ: hra - město, jméno, zvíře, věc rostlina (vymýšlení slov na zadané písmeno), doplňovací cvičení na vyjmenovaná slova po V, procvičování měkkých a tvrdých souhlásek, ČJ-UČ str. 36 (opakování), ČJ-PS str. 24/ celá.

M: opakování rozkladu čísel na desítky a jednotky, řazení čísel vzestupně a sestupně (uspořádání na číselné ose do 100), čísla sudá a lichá, zaokrouhlování čísel na desítky, procvičování s kartami - počítání do 100, úvod do písemného sčítání dvojciferných čísel, M-UČ str. 29/ oranžové rámečky.

 

6.11. 
Dobrý den,
dnes jsme kvůli spěchu nezapsali domácí úkol do deníčků :( Domácí úkol mají děti v sešitě M2 (linkovaný, žlutá lišta): PL na sčítání a odčítání dvojciferných čísel - vypočítej 2 sloupečky
Pěkný den, 

--------------------------
Pro nepřítomné: 
ČJ: povídání v kruhu na koberci a sdílení zážitků z víkendu, čtení v Čítankách str. 18 a 19, ČJ-PS str. 23/7, ČJ-UČ str. 36/ celá: synonyma, antonyma, slova mnohoznačná, slova významem nadřazená, podřazená a souřadná
M: opakování sčítání a odčítání dvojciferných čísel, karty - opakování násobení v oboru malé násobilky, M-PS str. 21/21 

 

3.11. 
Dobrý den,
na víkend děti nemají písemný domácí úkol. Doporučuji ale procvičovat vyjmenovaná slova po Z a také automatizaci násobení a dělení v oboru malé násobilky. Některé děti potřebují také procvičit sčítání a odčítání s přechodem přes 10. Vše z M je na TOGLIC :) 
Pěkný víkend, 

--------------------------
Pro nepřítomné: 
ČJ: opakování vyjmenovaných slov po Z a slov s nimi příbuznými, diktát na opakování skupin dě, tě, ně,..., čtení oblíbených knih v Čítárně
M: opakování počítání do 100, hra deskovky (násobení a dělení do 100), M-PS str. 18/ dokončení,
MGeo: opakování vzájemné polohy přímek a vzájemné polohy přímky a body, různobězky a jejich rýsování, průsečíky, rýsování rovnoběžek (už jsme trénovali, budeme nacvičovat i příští hodinu)

AJ: opakování slovní zásoby lekcí 1-8, v příštím týdnu si napíšeme menší testík na lekci 5-8.

 

2.11.
Dobrý den, 
na zítra mají děti za domácí úkol ČJ-PS str. 23/5 a 6. Nadále prosím procvičujte s dětmi vyjmenovaná slova a slova s nimi příbuzná a automatizaci násobení a dělení (například v aplikaci TOGLIC). 
PS: Omlouvám se za pozdní vložení DÚ, polepším se :)
Pěkný den, 

-------------------------
Pro nepřítomné: 
ČJ: opakování vyjmenovaných slov po Z v aplikaci wordwall, doplňovací cvičení na vyjmenovaná slova po Z v sešitě ČJ1.
AJ: opakování lekce 6 a lekce 7 s obrázkovou podporou, lekce 8 - Halloween vocabulary, fráze I'm a You're.

 

1.11.
Dobrý den, 
na zítra mají děti domácí úkol v sešitě M-PS str. 20/17 a 18 - počítání do 100 s rozkladem. Dnes jsme jej opět opakovali. Moc chválím děti za online procvičování, je vidět, že pomáhá :) 
Pěkný den, 

------------------------
Pro nepřítomné: 
ČJ: opakování stavby slova (kořen, předponová část a příponová část) a vyjmenovaných slov online, s pomocí tabletů, Halloween a Dušičky - práce s textem pomocí metod kritického myšlení (Vennovy diagramy, hodnocení, práce v expertních skupinách).
M: Opakování počítání do 100 s rozkladem, násobení a dělení - procvičování automatizace.
AJ: Halloween vocabulary and traditions in English speaking countries, AJ-PS str. 14, opakování slovní zásoby z předešlých lekcí.

 


 

Milí rodiče,

posílám seznam pomůcek, které by děti měly mít po dobu školního roku 2023-2024 v pouzdře a ve výtvarném kufříku (vizte tabulku níže). 
Sešity, pracovní sešity i učebnice zajistí škola a následně za ně bude vybírána platba. 

Po konzultaci s ostatními paními učitelkami jsme došli k závěru,
že schůzku s rodiči ponecháme na 1. čtvrtletí.
Veškeré potřebné informace, které by na schůzce zazněly, sepíšeme a pošleme po dětech první školní den formou listu v deníčku.
Děkujeme za pochopení :)

 

Free Pencil Case Clipart Pictures - Clipartix

Startovací balíčky FRAUS jsou již k dispozici! - Nakladatelství Fraus
 • Tužky č. 1 a tužky č. 3 (tvrdá na rýsování), dětem s problematickým úchopem je až do konce 1. stupně doporučuji ergonomickou tužku Stabilo, kterou jsme používali i v 1. třídě)
 • Pastelky
 • Ořezávátko
 • Guma
 • Pero (obyčejné nebo gumovací) a náhradní náplně do pera, případně zmizík a přepisovač
 • Fixy na mazací tabulku
 • Tuhé lepidlo

 

 • Igelitový ubrus na lavici
 • Pracovní tričko/zástěrka
 • Nůžky
 • Tuhé lepidlo
 • Vodovky
 • Tempery
 • Kelímek na vodu
 • Ploché a kulaté štětce
 • Paleta
 • Voskovky
 • Progresa
 • Plastelína

 

Boxy na výtvarné potřeby jsme nechávali ve škole. Prosíme, aby si děti pomůcky přinesly v taškách. Děkujeme :)

Přihlášení

Školní Facebook

images