Provoz školní družiny 2020/2021

Vedoucí vychovatelka Veronika Králíková- kontakt: 608 977 932 (třída 4. a 5.)
Paní vychovatelka Ing. Eva Sablová- kontakt: 721 280 595 (třída 2. a 3.)
Paní vychovatelka Monika Hlavoňová- kontakt:728 977 381 (třída 1.)
Organizace provozní doby ŠD
- ranní družina od 6:30 do 7:45 hodin
- odpolední družina od 12:00 do 16:30 hodin
- aby nebyla narušovaná činnost ŠD, jsou pro odchody dětí stanoveny tyto doby (pokud nejsou Vaše děti v kroužku, který zasahuje do daného času):
od 12:30 do 14:00 a od 16:00 hodin dle zápisových lístků.
Přihlašování do ŠD, odhlašování ze ŠD vždy písemně vychovatelce ŠD.
Pokud chce rodič využít služeb ŠD, je třeba odevzdat zápisový lístek při nástupu dítěte do ŠD.
Chcete-li ukončit pobyt dítěte ve ŠD, je třeba dítě odhlásit paní vychovatelce. Měsíční platba za započatý měsíc je nevratná.
Platba za školní družinu: 500 Kč za pololetí (platba za 1. pololetí do konce září, za 2. do konce února)
V rámci družiny jsou pro děti i zájmové kroužky. Jen v některých se doplácí materiál.
* Rozpis kroužků ZDE
Pondělí
Vaření - v kroužku vaření se děti naučí připravovat chutné pokrmy. Vyzkoušejí si teplou i studenou kuchyni. Kroužek vede paní vychovatelka Marcela Svobodová, která se na vařeníčko s Vašimi dětmi těší. Cena 200 Kč za pololetí.
Výtvarníček - tematické tvoření dle aktuálního období (Vánoce, Velikonoce, podzim, jaro, ..). Seznamování s různými výtvarnými technikami a rukodělnými činnostmi, různorodým materiálem za účelem výroby praktických, dekorativních či dárkových předmětů. Rozvíjení kreativity a využití dostupných materiálů k danému a praktickému účelu. Cena 300 Kč za pololetí.
Úterý
Počítačový kroužek - vede p. uč. Mgr. Petra Jonášová. Děti si rozvíjejí své dovednosti v práci s počítačem, pracují s textovými a grafickými programy a internetem, učí se základy programování a smysluplnému využití techniky. Děti si procvičí postřeh, paměť a logické myšlení (dvě skupiny, jedna skupina v pátek – viz rozpis kroužků)
Pohybové hry - vede Ing. Eva Sablová, Veronika Králíková. Pomocí pohybu získává Vaše dítě zdravé sebevědomí, zvýšení kondice a zážitek ze vzájemné spolupráce. Děti se účastní sportovních soutěží a olympiád.
Pobyt v přírodě
Tento den chodíme na procházky do lesa užívat si krásy přírody, hrajeme hry a poznáváme okolí školy. V případě špatného počasí zůstáváme ve škole zabýváme se hraním a rukodělnými činnostmi jako jsou tvoření z papíru, kreativní tvoření, navlékání korálků apod.
Čtvrtek
Dětská jóga - nenásilnou a především hravou formou se učí děti poznat samy sebe a zlepšovat si své fyzické i duševní zdraví. Učí se senzitivitě především k sobě samotným, ale i k ostatním.
Florbal - vede vychovatelka Ing. Eva Sablová, která má bohaté zkušenosti s vedením florbalového týmu i účastí na soutěžích.
uPhone - Nauč se pracovat chytře se svým mobilním telefonem.
Mobilní telefon se stal samozřejmou součástí našeho života, dávno jsou ale pryč časy, kdy sloužil výhradně jako prostředek komunikace. Tím je sice pořád, ale těžiště se posouvá směrem k messagingu, sociálním sítím, youtube či videohovorům druhé generace. Co dovedou různé aplikace a jak zabezpečit svůj telefon v rámci internetu? Vše a ještě více poznáš v tomto kroužku. Vede paní vychovatelka V. Králíková.

V družině se připravují zábavné tematické měsíce/ týdny např.- indiánský, barevný, vojenský, čarovný, pravěký týden.

Dokumenty školní družiny
* Co budu potřebovat ve školní družině
* Družinová pravidla
* Vnitřní řád školní družiny