Vážení rodiče. Věnujte prosím zvýšenou pozornost případným onemocněním kůže Vašich dětí. Ve škole se nám objevil případ onemocnění impetigo.
Více informací získáte kliknutím na tento odkaz.
ŠD
Děti si v pátek 13. 9. odnesly domů informační lístečky o zahájení kroužků. Na nich se vloudila chybička s počátečním časem dětské jógy.
Přesné informace najdete na stránce 1. skupina ŠD. Děkujeme a přejeme hezký víkend.

HRAVÉ UČENÍ S ODKAZY
KLIKNI:

Připomínáme možnost dětského badmintonu pro prvňáčky (úterý 12:30 až 13:30 od 1. 10. - viz informace u vchodu do školy a list z prvního školního týdne). Přihlašovat se můžete u paní Lenky Matějové na tel. 724 595 111 nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V pátek 20. 9. od 10:30 do 11:50 se půjdeme podívat do tetčické knihovny. Učit se budeme pouze 2 první vyučovací hodiny ČJ a M.
17. 9.
D: PASTELKA 2,
:-) LIST ZVÍŘÁTKO, PÍSMENKOVÉ DOMINO - hraní domina, které si děti vyrobily a přinesly dnes v sáčku domů .
Některé děti potřebují procvičovat sluchové cvičení formou hádanek. Co je za slovo k-o-č-k-a? Vyzkoušejte, prosím, doma.
16. 9.
D: M 10/1,
:-) UČENÍ NA PC V ODKAZECH, pokud se děti podívají, poslechnou, zahrají, potvrďte prosím podpisem v deníčku.
___________________________________________________
13. 9.
D: MYŠ 8, :-) pokračování SUDOKU.
12. 9.
D: Pastelka (= uvolňovací cviky) str. 4 - cvik pro uvolňování ruky,
:-) list s myškami
11. 9.
D: MYŠ 6
10. 9.
D: M 8/3,  :-) (= dobrovolná úloha) lístek s barevným SUDOKU vložený v deníčku)
9. 9.
D: MYŠ (Hrajeme si ve škole i doma) str. 5, úkoly 16, 17 a NAKRESLI JEDNÍM TAHEM (nejprve vyzkoušet, obmalovat, pak teprve nakreslit)
Vážení rodiče, abychom umožnili dětem navštěvovat kroužek dětského badmintonu (který již mnohé z Vašich dětí navštěvovaly v loňském školním roce v MŠ), přesunuli jsme počítačový kroužek z úterý na pátek od 13:00 do 14:00.
-------------------------------------------------------------------------------
2. 9.
Zítra - v úterý si donesou děti do školy aktovku se základními učebnicemi (mimo prvouku, na kterou přijde čas ve středu a AJ až ve čtvrtek), sešity, pouzdro a podepsané pomůcky, které si dnes odnesly domů.
Ty sešity, které v blízké době nepotřebují děti domů a které jste již stihli obalit, ponecháme dětem ve škole. Jedná se o M a velký sešit. Také si ponecháme ve škole stíratelnou tabulku centropen. Druhou - FRAUS zatím ponechte doma. Nic nepospíchá, nestůjte fronty v papírnictví. :-)
Čeká nás seznamování se školou, trochu hraní i učení.
Děkujeme všem rodičům, kteří již přinesli krabičku papírových kapesníků.
Budeme rádi, když nám nahlásíte, jestli si Vaše děti mají ponechávat učení, které aktuálně ten den nepotřebují ve svých osobních zásuvkách ve třídě (nevýhoda, pokud dítě onemocní) nebo jestli si mohou přenášet domů a zpět (vzhledem k tomu, že žádný prvňáček neodchází ze školy sám a tedy nehrozí, že by nosil přetíženou aktovku).

3. 9.
Žádné úlohy ještě nemáme.
Všem dětem jsme nechali ve škole stíratelnou tabulku centropen, Zápisníčky prvňáčka pro kontrolu, obalené sešity M, modrý sešit s pomocnou linkou "Raketa" a velký sešit. Také těm, kteří měli u sebe obalené učebnice AJ jsme je tady na pátek ponechali.
Děti byly hodné a snažily se. Doufáme, že přišly ze školy spokojené a zítra obdobně navážeme na dnešní program.

4. 9.
D: M str. 4 dokončení obrázků (někteří pilníci již mají hotovo a určitě je potěší pochvala od rodičů).
Všechny děti dnes dostaly zpět Zápisníčky prvňáčka. Věnujte prosím pozornost vloženým listům.
Dětem, u kterých již víme, že si v daný den nepotřebné učebnice mohou ukládat do zásuvek, jsme vybrali Uvolňovací cviky (budeme je nazývat Pastelka), protože jsme je zatím nepoužili.

5. 9.
D: MYŠ (Hrajeme si ve škole i doma) str. 5, ústní úkoly 2 až 7.
Prosíme Váš podpis v daném pracovním sešitě pro zpětnou vazbu. Děkujeme.
Některé z dětí, které si mají  nosit učení domů, přenášejí v aktovce i učebnice z předmětů mimo rozvrh. Pak se hůře orientují v aktovce. Pomůžete jim, když ponecháte nepotřebné doma.

6. 9.
D: M 6 dokončení.
Dnes jsme si mimo jiné "hráli" s úvodními písmenky ze jmen v Jablíčku (Začínáme číst a psát) str. 6 a 7. Děti ukazovaly ta písmena, která znají a která zatím ne. Někteří jsou již velmi dobří čtenáři. Můžete si pohrát s těmi, kteří se písmenka začínají učit.
V pondělí si vystavíme obrázky v Pastelce (Uvolňovací cviky) str. 1 a v Duze (Zápisníku prvňáčka). Kdo nedokončil, může domalovat doma.

* Organizace školního roku 2019/2020